Je nám líto, poslední volný apartmán byl v tomto termínu již rezervován.

Turisté

Lesní bar Horní Lipová

Příjemná procházka Vás čeká, když se vydáte k vyhledávané atrakci Horní Lipové, k samoobslužnému Lesnímu baru. Na trase, která od EFI ApartHotelu měří pouhé 3 km, můžete využít několik vkusných vyřezávaných odpočívadel. K občerstvení – nápojům chlazeným potoční vodou, špekáčkům či klobáskám, které si sami opečete nad ohýnkem, můžete jít buďto po lesní asfaltce nebo po měkké lesní stezce, kde však několikrát překonáte potok po provizorních přechodech z větví.

Praděd

Jedním z nejnavštěvovanějších míst Jeseníků je bezesporu hora Praděd vysoká 1492 metrů. Zároveň se jedná o nejvyšší horu Moravy. Na jejím vrcholu se tyčí televizní vysílač s rozhlednou. Horní plošina vysílače je nejvyšším, i když uměle vytvořeným, bodem České republiky.

Jeskyně

V okolí eFi Aparthotelu se nachází několik jeskyní, které určitě stojí za návštěvu. Jste-li milovníci krápníků nebo netopýrů, tyto místa určitě nesmíte minout. Některé z jeskyň jsou od hotelu dál, například jeskyně Na Špičáku nebo Patzeltova jeskyně. Pokud ale si chcete udělat krásnou procházku, můžete si udělat výlet do jeskyně Na Pomezí, která je vzdálena necelé čtyři kilometry.

Dlouhé Stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně patří k 7 divům České republiky. Elektrárna skupiny ČEZ se nachází na říčce Divoká Desná u obce Loučná nad Desnou. Do žebříčku byla zařazena v roce 2005. Do října letošního roku se bude elektrárna rekonstruovat. Pro návštěvníky ale bude dál otevřená, a tak nepřijdete o exkurzi ani o nádherný pohled z okolních stezek.

Hrady a zříceniny

V okolí našeho EFI ApartHotelu si můžete udělat výlet po několika zříceninách. K některým lze dojít i pěšky, většina je ale vzdálena minimálně 20 kilometrů. Přímo ke hradům si ale budete muset udělat procházku jesenickou přírodou.

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo je důležitým turistickým bodem v Jeseníkách. Nejenže je to zdejší nejoblíbenější lyžařské středisko, ale vede zde i spousta turistických stezek. Je zde komplex hotelů, restaurací a chat.

Kralický Sněžník

Králický Sněžník patří svou rozlohou k menším pohořím, přesto je jeho vrchol s výškou 1424 metrů třetím nejvyšším vrcholem České republiky. Nejvyšší hora se jmenuje stejně jako celé pohoří – Králický Sněžník. Nachází se nedaleko Králíků a na jeho vrcholu se sníh drží osm měsíců.

Papírny - Velké Losiny

Nedaleko Šumperka se nachází Velké Losiny. Leží v malebném údolí řeky Desné, jsou zajímavé svou bohatou historií a staletou lázeňskou tradicí. Patří k nim také ruční papírna, která byla založena na zdejším panstvím moravských pánů ze Žerotína v 16. století. Velkolosinská manufaktura dnes patří k nejstarším doposud pracujícím podnikům svého druhu v Evropě. Ruční papír se zde stále vyrábí tradičním postupem z bavlny a lnu. Z eFi Aparthotelu v Horní Lipové jsou Losiny vzdáleny 32 kilometrů.

Zámek Velké Losiny

Zámek leží na okraji stejnojmenné obce. Zámek Velké Losiny leží v údolí říčky Desná. Toto místo je proslulé čarodějnickými procesy. V komnatách Velkých Losin se natáčel film Kladivo na čarodějnice. Zámek ve Velkých Losinách patří k nejvýznamnějším renesančním památkám na severní Moravě. Z eFi Aparthotelu v Horní Lipové jsou Losiny vzdáleny 32 kilometrů.

ZOO Olomouc

Pokud máte rádi zvířata, můžete vyrazit na Svatý Kopeček u Olomouce, který je vzdálený necelých sto kilometrů od našeho hotelu. ZOO Olomouc nabízí 350 druhů zvířat, mezi nimi několik vzácných. V Zoo je spousta vyžití i pro děti. Můžete se projet vláčkem v místním safari nebo si odpočinout ve stánku s občerstvením, zatímco si vaše ratolesti budou hrát v lanovém parku.