Je nám líto, poslední volný apartmán byl v tomto termínu již rezervován.

ZOO Olomouc

Pokud máte rádi zvířata, můžete vyrazit na Svatý Kopeček u Olomouce, který je vzdálený necelých sto kilometrů od našeho hotelu. ZOO Olomouc nabízí 350 druhů zvířat, mezi nimi několik vzácných. V Zoo je spousta vyžití i pro děti. Můžete se projet vláčkem v místním safari nebo si odpočinout ve stánku s občerstvením, zatímco si vaše ratolesti budou hrát v lanovém parku.

 

Kudy do Zoo

Zoologická zahrada není přímo v Olomouci, ale existuje několik variant, jak se na Svatý Kopeček dostat. Pokud máte rádi pohyb, můžete si udělat nádhernou procházku z Olomouce nebo naplánovat výlet na kole. Přímo k Zoo není problém dojet vlastním autem. Míst na parkování však u Zoo není mnoho. Nedaleko Zoo je také autobusová zastávka, na kterou jezdí z hlavního vlakového nádraží autobus.

 

Přes 1700 zvířat a spousta zajímavostí

Zoo Olomouc nabízí spoustu druhů zvířat. Zhlédnout zde můžete surikaty, vlky, medvědy nebo opice. Zahrada se pyšní největším žraločím akváriem u nás. V nádrži můžete zpozorovat dva druhy žraloků. Mimo žraloků a dalších velkých ryb zde uvidíte i rejnoka. Dalším přístupným pavilonem je pro nebojácné jedince pavilon netopýrů. Ti vám při návštěvě létají přímo nad hlavami. Zoo se specializuje hlavně na žirafy nebo na mořská akvária. Pokud se chcete dozvědět něco zajímavého, máte možnost zúčastnit se komentovaného krmení některých druhů. Jejich rozpis a časový harmonogram lze nalézt přímo na stránkách Zoo. Pokud si vaše děti na zvířata rády sáhnou nebo je chtějí nakrmit, je možné zakoupit sáček s krmením při vstupu.

 

Žirafa - EFI ApartHotel zebra - Stará Tkalcovna Kočky - EFI ApartHotel

 

Safari vláček i Lanáček zpestří každou návštěvu

Když dojdete k pavilonu žiraf, je možné nastoupit do jednoho ze safari vláčků, který vás proveze jak po místech, kde se dostanete pěšky, tak i po těch, kam se běžně nedostanete. Projet se můžete například mezi vlky bílými nebo antilopami. Projedete se kolem výběhu s oryxy a nosály. Cesta zabere okolo třiceti minut a vláček vás doveze zpět k pavilonu žiraf.

Další z atrakcí je vyhlídková věž o výšce třiceti dvou metrů. Z vrcholu místní rozhledny si užijete krásný pohled na celou Zoo, na svatokopeckou baziliku a konečně i na Olomouc. Se štěstím a pěkným počasím dohlédnete až na Praděd – nejvyšší horu Jeseníků. Až si po vyčerpávající prohlídce zahrady budete chtít trochu odpočinout, ale vaše děti budou sršet energií, čeká na vás v blízkosti občerstvovacího stánku lanový park Lanáček.