Je nám líto, poslední volný apartmán byl v tomto termínu již rezervován.

Jeskyně

V okolí eFi Aparthotelu se nachází několik jeskyní, které určitě stojí za návštěvu. Jste-li milovníci krápníků nebo netopýrů, tyto místa určitě nesmíte minout. Některé z jeskyň jsou od hotelu dál, například jeskyně Na Špičáku nebo Patzeltova jeskyně. Pokud ale si chcete udělat krásnou procházku, můžete si udělat výlet do jeskyně Na Pomezí, která je vzdálena necelé čtyři kilometry.

 

Největší jeskynní systém u nás vzniklý rozpouštěním mramoru

Jeskyně Na Pomezí se nacházejí v Rychlebských horách 2 kilometry od obce Lipová-Lázně. Uvnitř najdete bohatou krápníkovou výzdobu i jeskynní jezírka. Jsou to největší a nejnavštěvovanější jeskyně Jesenického krasu. Chodby se rozšiřují ve větší dómy jako Ledový dóm nebo Královský dóm se sloupkovitými stalagmity. Zajímavostí této jeskyně jsou například krápníky, které při poklepu připomínají Zvonkohru. Prohlídka trvá tři čtvrtě hodiny.

Jeskyně Na Pomezí

Pokud si chcete udělat kratší pěší výlet, dojdete z eFi Aparthotelu k jeskyním pěšky. Jsou totiž vzdálené jen 4 kilometry. V jejich blízkosti se nachází i prostorné parkoviště, takže můžete zvolit cestu autem. Jeskyně i povrchové krasové útvary jsou chráněny jako chráněný přírodní výtvor.

Na Pomezí - EFI ApartHotel 

Na Špičáku téměř bez krápníků

Jeskyně Na Špičáku nedaleko Písečné je nejstarší písemně doložená jeskyně ve střední Evropě. První zmínka o ní pochází z první poloviny patnáctého století. Kopec Špičák, ve kterém se jeskyně nachází, je budován z krystalického vápence. V jeskyních nenajdete překrásnou krápníkovou výzdobu, ale může se pochlubit netradičními tvary chodeb. Srdčité a vejčité profily pravděpodobně vznikly díky tavným vodám pevninského ledovce.

Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně je vzdálená 17 kilometrů. Můžete si k ní udělat příjemný výlet na kole. Cesta by vám měla zabrat zhruba hodinu.

Jeskyně Na Špičáku - EFI ApartHotel

Nepřístupná Patzeltova jeskyně

Jeskyně se nachází ve vápencovém masivu Králického Sněžníku. Je jednou ze dvou větších jeskyní na tomto svahu. Je dlouhá asi 70 metrů. I této chybí krápníková výzdoba. Nevede k ní žádná značená turistická trasa. Vede k ní ale nevyznačená stezka nad Mléčným pramenem. V jeskyni se nachází malá síň s hlubokým jezírkem na dně. Jeskyně je z Horní Lipové vzdálená 43 kilometrů.

Tvarožné díry jsou významným zimovištěm netopýrů

Tyto jeskyně jsou také veřejnosti nepřístupné. Jsou to ale nádherné krasové jeskyně vzdálené 2,5 kilometru od vrcholu Králického Sněžníku. Částečně jimi protéká podzemní potok. Stěny pokrývá bělavá vápnitá hmota připomínající tvaroh. Odtud nejspíš pochází název Tvarožné díry. Podle pověsti si zde zlatokopové ukládali nářadí. V podzemních prostorech jeskyní zimují netopýři. Většina z nich patří mezi zvláště chráněné druhy živočichů.