Je nám líto, poslední volný apartmán byl v tomto termínu již rezervován.

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo je důležitým turistickým bodem v Jeseníkách. Nejenže je to zdejší nejoblíbenější lyžařské středisko, ale vede zde i spousta turistických stezek. Je zde komplex hotelů, restaurací a chat.

 

Středobod Hrubého Jeseníku

Středisko není od eFi Aparthotelu příliš daleko. Autem se tam dostanete do půl hodiny. Je totiž vzdálené jen něco málo přes dvacet kilometrů. Pokud si ale vyberete jízdu vlakem a autobusem, cesta vám zabere bezmála tři hodiny. Milovníci cyklistiky si ale přijdou na své. V okolí Červenohorského sedla vede několik cyklostezek. Takže se přímo tam můžete dopravit na kolech. Ze střediska se můžete vydat skoro kamkoliv. Vede odtud spousta turistických tras. Vydat se můžete například do Koutů nad Desnou, Točník nebo Mlýnský Dvůr.

 

Červenohorské sedlo - EFI ApartHotel

 

Na kole klidně i 56 kilometrů

Pokud zvolíte některou ze zdejších cyklotras, měli byste se nejdřív rozhodnout, jak dlouhý a jak náročný výlet chcete. Například trasa z Hvězdy na Červenohorské sedlo není dlouhá ani dvacet kilometrů. Naproti tomu si můžete vybrat výlet na Praděd, kde se parádně projedete, protože Vás bude čekat cesta dlouhá téměř šedesát kilometrů. Dlouhá trasa začíná ve Vrbnu pod Pradědem. Přes Bílý potok se dostanete na Červenohorské sedlo, odkud budete pokračovat na nejvyšší horu Moravy – Praděd. Poté se přes Karlovu Studánku a Ludvíkov dostanete zpět do Vrbna pod Pradědem. Nedaleko od Červenohorského sedla se nachází krásný vodopád. I zde si můžete udělat krásný výlet na kole. Trasa je dlouhá jen patnáct kilometrů, takže je vhodná i pro Vaše ratolesti.