Je nám líto, poslední volný apartmán byl v tomto termínu již rezervován.

Kralický Sněžník

Králický Sněžník patří svou rozlohou k menším pohořím, přesto je jeho vrchol s výškou 1424 metrů třetím nejvyšším vrcholem České republiky. Nejvyšší hora se jmenuje stejně jako celé pohoří – Králický Sněžník. Nachází se nedaleko Králíků a na jeho vrcholu se sníh drží osm měsíců.

 

Cesta k vrcholu je fyzicky náročnější

Z Horní Lipové, kde stojí náš eFi Aparthotel, je to na Králický Sněžník 43 kilometrů. Oblastí prochází i naučná stezka s patnácti zastávkami. Začátek je na parkovišti v Dolní Moravě. Projdete se údolím řeky Moravy až k jejímu pramenu těsně pod vrcholem hory. Dále se vydáte až k rozcestí nad Adéliným pramenem. Stezka končí u chaty Návrší. Trasa je dlouhá 15 kilometrů.

 

Kralický Sněžník - EFI ApartHotel

 

Národní přírodní rezervace plná fauny a flory

Rezervace byla vyhlášena roku 1990. Rozloha Králického Sněžníku ji řadí mezi největší národní přírodní rezervace u nás. Předmětem ochrany jsou alpínské hole s významnými rostlinnými i živočišnými druhy, původní lesní společenstva nebo krasové jevy. Mezi nejzajímavější zvířecí druhy patří bezpochyby rys ostrovid, který byl kdysi zcela vyhuben. Dnes už se však na území Králického Sněžníku rozšířil z Karpat. Ze sousedních Jeseníků sem doputoval i kamzík horský. Z rostlin stojí za zmínku jestřábník sněžný, který zde vznikl a roste jen na tomto území. Králický Sněžník je také význačná ptačí oblast. V roce 2004 byl zařazen do programu Natura 2000.

 

Neoficiálním symbolem Králického Sněžníku je žulová soška slůněte, která stojí kousek pod vrcholkem. Z místa, kde stojí, dohlédnete na dva největší vrcholy České republiky. Jak na ten přírodní, na Sněžku. Tak i na špičku toho umělého, na televizní vysílač na Pradědu. V okolí je i spousta rozhleden. Krásný výhled si užijete například z rozhledny na Suchém vrchu nebo z rozhledny na Křížové.